Kısa Dorse

Mayıs 25 2017
15181387_1269145466451086_5973293346238549452_n
Kısa dorse, yüksek taşıma kapasiteli ve kullanım amacına uygun olarak dayanıklı çelik konstrüksiyondan üretilen kasalardır. Sal dorseler tır arkalarında ergonomik olarak kullanılabilmektedir. Portatif olarak tırlara montajı sayesinde kolaylık sağlamaktadır.

Kısa  dorsede çekiciden kumanda edilebilen  dingil kaldırma sistemi kullanılmaktadır. Dingil tutuculardan katlı körükle hareket kabiliyeti sağlanmaktadır. Konfor ve güvenlik ön planda tutularak hava süspansiyon sistemi ile tasarlanmıştır. Herhangi bir problem göz önünde bulundurularak fren sistemi farklı sistemlerde uygulanmıştır. Böylece oluşabilecek problemlerde çözüm en etkili ve pratik şekilde uygulamaya konulmuştur.

Kullanılan fren sistemleri tonaja göre fren tutuşu için otomatik yük ayarı, park halinde güvenli duruşu ve beklenmeyen bir problem esnasında frenlenmesi için imdatlı fren körükleri, balata aşınmalarına göre otomatik ayarlı fren, frenleme esnasında kızaklamayı önlemek için ABS, her tekere ayrı frenleme imkanı tanıyan EBS, Ayrıca EBS fren sistemi devrilmeyi önleyen özelliği ve geniş raporlama özelliği sayesinde üretici ve kullanıcılar için adeta bir can simidi görevini üstlenmektedir.

Kısa  dorselerde taşınacak yüke göre ölçülendirilmiş kapak sistemleri kullanılmaktadır. Genel olarak 85 cm. kapak boyu tercih edilmekte olup ek olarak üst ilaveler yapılabilmektedir. Üst ilaveler 35 cm. yüksekliğindedir. İhtiyaç ve talebe göre bir veya iki sıra uygulama yapılabilmektedir.

Elektrik sistemi yalıtımlı ve geçmeleri soketli tesisat ile treylere iletilmektedir. Treylerin arkasındaki tesisat panosuna bağlantı sağlayan sistem yine aynı pano içerisindeki sigortalama ile kısa devre ve olası problemlere karşı korunmaktadır. Sürücülerin karanlıkta treyleri görebilmesi için uç kısımlarına renkli lambalar kullanılmaktadır.

Kısa  dorse sektöründe güvenilir kurum olmayı ilke edinen firmamız ve çalışanlarımız ile müşterilerimize en üst seviyede kaliteli hizmeti sağlayarak müşteri memnuniyetini sürekli yüksek tutmayı amaçlamaktadır.